5 svarbūs punktai jei ieškai gydytojo odontologo

Kiekvienas turime savo mėgstamiausią, mylimiausią ir švelniausią odontologą. Bet kartais nutinka taip, kad reikia ieškoti naujo. O surasti naują ir „fainą“ trukdo ne tik specialistų gausa, bet ir laiko trūkumas. Bet kažkaip vis tiek reikia. Taigi čia penki punktai, kurie galbūt bent kažkiek padės apsispręsti, į kurią pusę judėti. O apsisprendus ir suradus tą puikų specialistą, jį prisijaukinti. Šypsodamasis to ir linkiu.

1. Ieškok puikios reputacijos gydytojo odontologo

Žinoma, pirmiausiai dėmesį reikia atkreipti į gydytojo odontologo reputaciją. Juk yra puikių galimybių ir įrankių patikrinti, ką žmonės kalba ir kaip atsiliepia apie gydytojus odontologus, privačias odontologijos klinikas. Paieškokite dominančio gydytojo bet kurioje paieškos sistemoje (šiaip, tai aišku, kad google). Ten tikrai rasite visą įmanomą informaciją. Jei jau nieko neradote, tikrai nereiškia, kad tai – blogiausias variantas. Gydytojas gali būti ką tik baigęs studijas arba dėl kažkokių priežasčių tiesiog norintis pasislėpti šiame informacijos amžiuje. Pastarasis variantas, reikia pripažinti, būtų šiek tiek keistas. Kaip čia pasakius – vertas įvertinimo. Tačiau apie didžiąją dalį gydytojų ar klinikų yra tikrai daug puikios informacijos. O jei jau informacija ne puiki – tai geriau ten ir nesilankyti.

2. Patikrinkite informaciją Odontologų rūmų tinklapyje (kol dar yra galimybė)

Odontologų rūmų interneto svetainėje (www.odontologurumai.lt) galite surasti Jus dominantį gydytoją, jo licencijos numerį, kada licencija įgyta, kokia konkreti jo specialybė. Ten galite surasti ir odontologijos klinikos veiklos licencijos numerius, patikrinti, ar licencija galiojanti ir nuo kada galiojanti. Daugiau praktikos turintys gydytojai – neginčijami favoritai, bet jaunas ir ką tik visas žinias įtvirtinęs gydytojas irgi yra patikimas pasirinkimas. Naujausios žinios ir noras tobulėti labai retai kada nuvilia. Specialybė – taip pat svarbus kriterijus – ypač, jei kreipiatės dėl kažkokios labai konkrečios problemos. Jei reikia pašalinti protinius dantis – geriau keliauti tiesiai pas burnos chirurgą.

3. Užduok klausimus savo išsirinktam odontologui ar klinikai

Būtinai reikia užduoti kiek įmanoma daugiau klausimų savo odontologui ar išsirinktai klinikai. Tai juk visiškai paprasta – tereikia sumaigyti kelis skaičiukus telefone ir dažniausiai atsilieps žmogus, tikrai norintis Jums padėti ir besistengiantis kuo aiškiau viską papasakoti. Nepamirškite užduoti klausimų apie paslaugas, kiek laiko veikia klinika, kiek gydytojų dirba ir kaip dažnai jie keičiasi. Iš kelių klausimų galima greitai išsiaiškinti klinikos ir gydytojų požiūrį į pacientą. Sakyčiau, labiausiai išsiskiria dvi kryptys – konservatyvusis ir ne toks konservatyvus gydymas. Vieni gydytojai stengiasi kuo daugiau išsaugoti, kuo mažiau traumuojant; kiti stengiasi per kuo trumpesnį laiką pasiekti patį geriausią rezultatą. Nė viena kryptis nėra bloga – tiesiog svarbu, ko ir kaip jūs norite ir ko ieškote. O jei jau nepatiks pokalbis telefonu – tikrai verta pagalvoti apie kito gydytojo ar klinikos pasirinkimą.

4. Paklausk savo draugų ir šeimos narių

Paklausk savo šeimos, draugų ar kaimynų, pas kurį odontologą jie lankosi. Nėra geresnio būdo surasti patikimą odontologą, nei sužinoti, kuo pasitiki tavo šeima ar draugai. Jie tikrai nerekomenduos nepatikimo ir jiems nepatikusio specialisto.

5. Įsitikink, kad gydytojas odontologas atitinka tavo lūkesčius

Kiekvienas iš mūsų turime tam tikrų lūkesčių ir norų ieškodami tinkamo odontologo. Vieni nori didelių klinikų su dideliais pacientų srautais. Jiems svarbiausia laikas ir atliekamų paslaugų trukmė. Nori ateiti ir išeiti per daug negalvodami. Jokių „cackų pacackų“. Kiti ieško šeimyninių klinikų, kur su jais elgsis kaip su šeimos nariais. Jie nori, kad gydytojas papasakotų visas smulkmenas apie atliekamas procedūras ir niekur neskubėtų. Pasirinkimas priklauso tik nuo Jūsų, Taigi rinkitės tai, kas jums arčiausiai širdies.

Tikrai nelengva išsirinkti patikimą gydytoją odontologą sau ir savo šeimai. Niekur neskubėdami ištyrinėkite įvairias galimybes ir pasirinkite teisingai. Nepamirškite – niekas nelaiko Jūsų pririštų prie nepatinkančio gydytojo. Kuo greičiau surasite tą, kuris Jums patinka, tuo greičiau su džiaugsmu lankysitės pas savo odontologą. Ir, aišku, tuo smagiau bus džiaugtis sveika šypsena.