
Kaip dažnai reikia lankytis pas gydytoją odontologą – mažiausiai vieną kartą per metus, jei Jūsų gydytojas nerekomendavo kitaip.
Kaip dažnai reikia lankytis pas gydytoją odontologą – mažiausiai vieną kartą per metus, jei Jūsų gydytojas nerekomendavo kitaip.
Kodėl būtina profesionali burnos higiena – norint išvengti periodonto ligų ir išsaugoti sveikus dantis bei dantenas pirmoji ir pagrindinė prevencinė procedūra yra profesionali burnos higiena.
Kodėl reikia gydyti pieninius dantis – nuolatinis dantis turi augti sveikoje aplinkoje, o sugedęs pieninis dantis įtakoja nuolatinio danties dygimą ir formavimąsi. Karieso pažeistas pieninis dantis gali paankstinti nuolatinio danties dygimą. Per anksti išdygę nuolatiniai dantys gali suformuoti netaisyklingą sąkandį.
Ar yra amžiaus riba tiesinti dantis (nešioti breketus) – ne, tiesinti dantis galite sulaukę bet kokio amžiaus, tačiau pirmoji konsultacija rekemenduojame ne jaunesniems nei 7 metų vaikams.
Kada galima valgyti po danties plombavimo – iš karto, nes plombos yra šviesoje kietėjančios ir nereaguoja į dažantį maistą. Rekomenduojama valgyti praėjus vietinei nejautrai, taip sumažinant susižalojimo riziką.
Kada galima valgyti po estetinio dantų plombavimo – 1 dieną po plombavimo nerekomenduojama dažančio maisto ir gėrimų, nes plombinėje medžiagoje dar vyksta cheminės reakcijos (polimerizacija).
Kiek laiko užtrunka dantų šaknų kanalų gydymas – pirminiam gydymui reikalingi 3 vizitai. Po antrojo vizito reikalinga apie 10 dienų pertrauka, nes į kanalą įvedami vaistai. Pergydymas yra mažiau prognozuojamas, bet vidutiniškai prireikia 5 vizitų.
Ar saugu balinti dantis – šiuolaikinės technologijos yra saugios, bet nemaža dalis gydytojų odontologų nerekomenduoja balinti dantų, jei nėra būtinybės.
Kada galima valgyti išrovus dantį – po 2 valandų galima mėginti valgyti minkštą, ne karštą maistą. Pirmąsias 24 valandas rekomenduojamas lengvas minkštas maistas kramtant sveikąja puse.
Kiek trunka implantacija – chirurginė operacija, implanto įsriegimas trunka apie 1 valandą.
Kaip prižiūrėti protezus – bet kokius protezus (išimamus ar neišimamus) reikia prižiūrėti taip, kaip prižiūrite savo nuosavus dantis. Išimami protezai valomi kietu/vidutinio kietumo šepetėliu – nuosavi dantys valomi tik minkštu dantų šepetėliu.
Kiek laiko gaminamas išimamas protezas – norint pagaminti kokybišką išimamą plokštelinį protezą reikalingi 4-5 vizitai pas gydytoją odontologą. Tai gali užtrukti nuo 2 iki 5 savaičių.
Kiek laiko veikia vietinė naujautra – aptirpimo būsena jaučiama apie 2 valandas. Vietinės nejautros veikimo laiką galima sutrumpinti geriant šiltą arbatą.